Artikelen

Belangenclub Umwelthilfe mag dwangsommen opleggen

Kort nieuws - 4 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb
Het federaal gerechtshof in Duitsland heeft de omstreden consumentenorganisatie en milieuclub Deutsche Umwelthilfe in het gelijk gesteld.

Lees meer

President Steinmeier belooft Ierland steun bij Brexit

Kort nieuws - 4 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb
President Steinmeier heeft de Ierse president Higgins Duitse steun toegezegd bij de Brexit. Higgins is voor een driedaags bezoek in Duitsland.

Lees meer

Rechter: Duitse artsen mogen patiënten bijstaan bij zelfdoding

Kort nieuws - 4 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb
Het federale gerechtshof in Duitsland heeft de vrijspraak van twee artsen bevestigd die patiënten hebben begeleid bij zelfdoding. De twee artsen waren al door lagere rechtbanken vrijgesproken, maar het Duitse OM was in beroep gegaan. 

Lees meer

Abortusarts Hänel hoeft boete toch niet te betalen

Kort nieuws - 3 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb
De Duitse arts Kristina Hänel werd in 2017 tot een boete van 6000 euro veroordeeld omdat ze op haar website vermeldde dat ze abortussen uitvoerde. De rechter in Frankfurt am Main heeft dat vonnis vandaag vernietigd. 

Lees meer

Swingend met de Jazz Night Express naar Berlijn

Achtergrond - 3 juli 2019 - Auteur: Froukje Demant Swingend met de Jazz Night Express naar Berlijn
Wanneer de trein in het avondlicht Amsterdam Centraal uitrijdt, staan op het einde van het perron mensen te zwaaien. Een ouderwetse zakdoek had niet misstaan: hier wordt een klassieker nieuw leven ingeblazen. De Jazz Night Express, die eenmalig van Rotterdam en Amsterdam naar Berlijn rijdt, is niet zomaar een trein, maar een rijdend hotel, chic restaurant en jazzclub ineen.

Lees meer

EP-lid Boeselager: EU kent te veel barrières

Achtergrond - 3 juli 2019 - Auteur: Simon Trommel EP-lid Boeselager: EU kent te veel barrières
Echte Europese parlementaire democratie is hard nodig, waarbij het Europees Parlement de voorzitter van de Europese Commissie kiest. Dat zegt de nieuwe jonge europarlementariër Damian Hieronymus Johannes Freiherr von Boeselager – roepnaam Damian Boeselager (31). De Duitse baron, een nieuwkomer in het Europees Parlement, vindt dat de lidstaten van de EU de wens van de kiezer compleet hebben genegeerd door Von der Leyen (CDU) te nomineren als Europese Commissie-voorzitter; iemand die niet verkiesbaar was.

Lees meer

EU-leiders willen Von der Leyen als EC-voorzitter

Achtergrond - 3 juli 2019 - Auteur: Marja Verburg EU-leiders willen Von der Leyen als EC-voorzitter
Als het aan de staatshoofden en regeringsleiders van de EU ligt, wordt de Duitse minister van Defensie Ursula von der Leyen de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie (EC). Het Europees Parlement moet nog met de voordracht instemmen. Von der Leyen maakte in Duitsland naam als hervormer van het gezinsbeleid en voorvechter van een vrouwenquotum, maar had het de afgelopen jaren zwaar op Defensie.

Lees meer

Duitse Sea-Watch-kapitein heeft Italië verlaten

Kort nieuws - 3 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb
Carola Rackete, de Duitse kapitein van het reddingsschip Sea-Watch 3, heeft Italië verlaten. Dinsdag oordeelde een Italiaanse rechter dat haar huisarrest moest worden opgeheven. Inmiddels is ze vertrokken naar een onbekende bestemming. 

Lees meer

Minister Von der Leyen genoemd als voorzitter Europese Commissie

Kort nieuws - 2 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb
Als het aan de staatshoofden en regeringsleiders van de EU ligt, wordt de Duitse minister van Defensie Ursula von der Leyen de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie (EC). Het Europees Parlement moet nog met de voordracht instemmen. 

Lees meer

Themanummer Berlijn

Achtergrond - 2 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb Themanummer Berlijn
Vers van de pers: het Berlijn-magazine van Duitslandweb. Een themanummer over de geschiedenis en cultuur van de Duitse hoofdstad, van het Berlijn van de jaren 20 tot het gedeelde en herenigde Berlijn. Met een reportage over de tentoonstelling 'Ost-Berlin, die halbe Hauptstadt' en een prachtig artikel van historicus Krijn Thijs over de underground-cultuurtempels Im Eimer en Tacheles uit de 'tussentijd' na de val van de Muur. Ook columns van oud-NOS-correspondent Wouter Meijer en onze vaste columnist Merlijn Schoonenboom. Het magazine is gratis beschikbaar als pdf; de print-versie kan voor 4,50 € in onze webshop worden besteld (kosten zijn voor verwerking en verzending). Het Duitsland Instituut Amsterdam/redactie Duitslandweb hebben de auteursrechten voor dit magazine. Een aantal artikelen is eerder op Duitslandweb verschenen en voor het Berlijn-magazine geactualiseerd. Niet voor commercieel gebruik; verspreiding alleen toegestaan voor onderwijsdoeleinden.

Lees meer

top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger