Duitslandweb logo Duitslandweb

'Verkeersminister Scheuer hindert parlementair onderzoek'

Kort nieuws - 19 december 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Verkeer Andreas Scheuer (CSU) heeft documenten over de gestrande PKW-Maut, de tol op Duitse snelwegen, als 'vertrouwelijk' laten bestempelen. De actie kan het parlementaire onderzoek naar tolplannen belemmeren, schrijft Spiegel Online. 

Medewerkers van het ministerie van Verkeer hebben maandag documenten over de PKW-Maut teruggehaald uit de Bondsdag. De dossiers waren afgelopen zomer persoonlijk door Scheuer naar de verkeerscommissie van het parlement gebracht om te laten zien dat hij niets te verbergen had. Vorige week is een parlementair onderzoek naar het tol-debacle begonnen. De documenten dienen daarin als bewijsmateriaal. Het ministerie van Verkeer heeft de documenten nu als vertrouwelijk geclassificeerd, waardoor de informatie alleen nog toegankelijk is voor parlementsleden, schrijft Spiegel Online. Ze zouden niet meer in openbare zittingen kunnen worden behandeld. 

Spiegel Online, die een lijst van de geheime documenten in handen kreeg, schrijft dat het werk van de onderzoekscommissie nu wordt belemmerd en vertraagd, terwijl Scheuer had beloofd volledige transparantie te geven. Het ministerie van Verkeer wijst die beschuldiging van de hand en geeft als verklaring dat de vertrouwelijkheid van documenten was gewijzigd. Lees meer bij Spiegel Online en Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger