
Oud-kanselier Schröder wil bondsdagkantoor terug
Kort nieuws - 16 juni 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebOud-Bondskanselier Gerhard Schröder vecht het verlies van zijn kantoor in de Bondsdag aan. Schröder verloor in mei een aantal van zijn privileges vanwege zijn werk voor de Russische staatsbedrijven Gazprom en Rosneft.
Schröder (SPD) vernam volgens zijn advocaat via de media dat zijn kantoor in de Bondsdag moest sluiten, schrijft Spiegel Online. Dat noemt hij ongrondwettelijk. In een brief aan Helge Braun, voorzitter van de begrotingscommissie, roept Schröders advocaat op om de beslissing terug te draaien. Lees meer bij Spiegel Online
Half mei stemde de begrotingscommissie voor de sluiting van het kantoor van de voormalige kanselier. Het is traditie dat oud-kanseliers zo'n kantoor krijgen in de Bondsdag, ook Merkel heeft dat sinds kort. Vorig jaar ging er zo'n 400.000 euro uit de staatskas naar het kantoor van Schröder voor personeelskosten. De commissie besloot dat hij wel zijn recht op pensioen en persoonlijke beveiliging mocht houden. Niet veel later gaf Schröder zijn functie als voorzitter van de raad van toezicht van het Russische olieconcern Rosneft op.
Lees meer:

Duitse regering ruziet over verwarmingswet
Weer is er ruzie in de Duitse regering. De FDP blokkeert een wetsvoorstel dat moet zorgen dat verwarmingen op gas en olie worden vervangen.

Slaapwandelend naar een tweede termijn
Veel Duitsers zien Scholz als zwakke leider. Maar hij zou zomaar slaapwandelend over twee jaar kunnen worden herkozen, schrijft econoom Carsten Brzeski.

We zijn allemaal 'SchönmacherInnen'
De ophef over de visagiste van minister Baerbock laat Inge Jooris verzuchten dat we allemaal zo ons best doen om de beste versie van onszelf te tonen.

Duitse coalitie gaat van conflict naar conflict
De Duitse coalitiepartijen SPD, Groenen en FDP liggen steeds weer met elkaar overhoop. De kou lijkt nog niet uit de lucht.
Reacties
Geen reacties aanwezig