Duitslandweb
Beierse burgers in actie voor democratie
Kort nieuws - 6 februari 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn de Zuid-Duitse deelstaat Beieren zijn op 8 maart gemeenteraadsverkiezingen. De Allianz gegen Rechtsextremismus roept op tot een demonstratie in Neurenberg op zaterdag om te waarschuwen voor het gevaar van rechtsextreme partijen.
Pro-democratische actiegroepen in de regio Neurenberg hebben in de laatste week van januari in 16 plaatsen actie gevoerd. Ze vormden een menselijke ketting rond het stadhuis.
De activisten vrezen dat de rechtsextreme AfD in veel gemeenteraden in Beieren zetels zal winnen. Zes jaar geleden kreeg de partij in de gemeenten van de deelstaat nog nauwelijks voet aan de grond. Nu staat de partij in de peilingen op ongeveer 19 procent van de stemmen.
Gemeenteraden zijn huizen van de democratie, daarin is voor vijanden van de democratie geen plaats, vindt de Allianz gegen Rechtsextremismus. Lees meer bij BR24 en bij de Allianz gegen Rechtsextremismus Metropolregion Nurnberg
Lees meer over 'Politiek':
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.

Reacties
Geen reacties aanwezig