
Podcast Achtung: Verkiezingen in Oost-Duitsland
Achtergrond - 26 augustus 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Oost-Duitsland vinden in september spannende en belangrijke verkiezingen plaats. De rechts-radicale AfD kan op 1 september in Thüringen en Saksen en op 22 september in Brandenburg de grootste partij worden. Daar maken veel Duitsers zich zorgen over: wat betekent een nog grotere invloed van de AfD voor de democratie in de Oost-Duitse deelstaten en ook voor Duitsland zelf? En welke rol speelt de nieuwe partij BSW van voormalig-Linke-politicus Sahra Wagenknecht? Daarover spreekt podcastmaker Maarten Westerveen met Duitslandweb-redacteuren Wiebke Pittlik en Marja Verburg.
In deze podcast hoor je audiofragmenten van:
- SPD-voorzitter Saskia Esken over de AfD in een interview bij de Oostenrijkse publieke omroep (1-5-2024);
- Björn Höcke, fractievoorzitter AfD in Thüringen, uit de WDR-documentaire 'Höcke. Und seine Hintermänner' (19-9-2024);
- Een jonge boer uit Thüringen over zijn kijk op de Duitse politiek, uit de ZDF-documentaire 'Deutschland, warum bist du so', fragment uit deel 2 over Thüringen (5-8-2024)
Luistertips:
Podcast 'Springerstiefel' , over extreem-rechts in Oost-Duitsland, in de jaren 90 en nu (juli-augustus 2024)
Podcast 'Schaut auf diese Stadt', waarin de Frankfurter Allgemeine Zeitung de stemming in Prenzlau (Brandenburg) peilt (augustus 2024)
Deze podcasts zijn ook via de bekende podcastkanalen te beluisteren.
Wil je meer lezen over dit onderwerp op Duitslandweb?
Over de nieuwe partij van Sahra Wagenknecht, BSW, schreven wij dit artikel: Partij BSW van Wagenknecht mikt ook op AfD-kiezers
Ook maakten we een factsheet: Verkiezingen in Oost-Duitsland
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Politikwechsel! AFD grootste kracht in Thüringen. Mensen hier willen verandering. De Altparteien hebben afgedaan.