Duitslandweb logo Duitslandweb

Geweld en antisemitisme bij pro-Palestijnse demonstraties

Kort nieuws - 17 mei 2021 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Door het oplaaiende geweld in Israël en de Palestijnse gebieden zijn zaterdag in meerdere Duitse steden demonstraties tegen Israël gehouden. In Berlijn liep een protest uit de hand. Toen de politie een demonstratie wilde beëindigen omdat de coronaregels niet werden gevolgd, gooiden demonstranten met stenen en flessen naar de politie. De politie gebruikte pepperspray. 

Bij verschillende demonstraties in de afgelopen dagen werden antisemitische leuzen gescandeerd en werd tot geweld opgeroepen. De Centrale Joodse Raad deelde een filmpje uit Gelsenkirchen, waar een boze menigte voor de synagoge staat en joden uitscheldt. De Raad zegt overspoeld te worden met antisemitische haatberichten.

Bondspresident Frank-Walter Steinmeier heeft het geweld en de jodenhaat scherp veroordeeld in een gastbijdrage in het veelgelezen boulevardblad Bild Zeitung. "Jodenhaat, door wie ook, willen en zullen we in ons land niet dulden." Minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas riep burgers op het "niet te accepteren dat mensen met het joodse geloof in Duitsland verantwoordelijk worden gehouden voor gebeurtenissen in het Midden-Oosten, op straat en in de sociale media." Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.


Lees meer

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger