
Duitse regering bekritiseert Israëlische annexatieplannen
Kort nieuws - 2 juli 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse Bondsdag heeft de Israëlische regering opgeroepen om af te zien van de geplande annexatie van Palestijnse gebieden.
CDU, CSU en SPD dienden een gezamenlijk voorstel in om de aangekondigde annexaties openlijk af te keuren, de Bondsdag stemde hiermee in. Volgens het parlement is de aangekondigde annexatie van delen van de Westelijke Jordaanoever in strijd met het internationaal recht.
De Israëlische plannen zijn een bedreiging voor de stabiliteit in het Midden-Oosten, aldus minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas. Alle partijen, met uitzondering van de AfD, keurden de Israëlische plannen af. Volgens Bondsdaglid voor de AfD Anton Friesen zijn de aangekondigde annexaties in het belang van Israël.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil ongeveer 30 procent van de Westelijke Jordaanoever onder Israëlische controle brengen. Netanyahu stuit daarmee op wereldwijde kritiek. De Israëlische plannen sluiten aan bij de Midden-Oostenstrategie van de Amerikaanse president Donald Trump, die de annexatieplannen openlijk steunt. Lees meer bij der Spiegel
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig