
Baerbock en Blinken waarschuwen Rusland
Kort nieuws - 20 januari 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock (Groenen) en haar Amerikaanse collega Antony Blinken hebben Rusland gewaarschuwd af te zien van verdere escalatie van het Oekraïne-conflict.
Elke nieuwe vorm van agressie zal duidelijke consequenties hebben, ook als dat economische gevolgen voor Duitsland of Europa zelf heeft, zei Baerbock tijdens een gezamenlijke persconferentie met Blinken in Berlijn.
Het gaat in het Oekraïne-conflict "om niets minder dan het behoud van de Europese vredesorde", aldus Baerbock. Berlijn en Washington zijn het met elkaar eens dat de crisis alleen kan worden opgelost via de politieke route en met dialoog, zei de Duitse minister. Maar Rusland spreekt met zijn gedrag - onder meer met de Russische troepen aan de grens met Oekraïne - helaas "een andere taal", constateerde ze.
Blinken benadrukte dat de VS en de Europese bondgenoten samen optrekken tegen Russische agressie. Hij verweet Rusland de Westerse bondgenoten tegen elkaar uit te willen spelen. Ook de Amerikaanse minister sprak van harde consequenties in het geval dat Rusland Oekraïne zou binnenvallen.
Blinken is vandaag in Berlijn en heeft morgen een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov in Geneve. Baerbock sprak dinsdag in Moskou met Lavrov. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig