
In Irak ontvoerde Duitse bevrijd
Kort nieuws - 24 juli 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse Hella Mewis, die maandag werd ontvoerd in Irak, is door Iraakse veiligheidstroepen bevrijd.
Of over haar vrijlating is onderhandeld, is niet bekendgemaakt. Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken had een crisisteam opgericht.
De Berlijnse woont al meerdere jaren in Bagdad en is betrokken bij het culturele instituut Bait Tarkib. Ze zet zich in voor het werk van jonge Iraakse kunstenaars, en werkte onder andere samen met het Goethe-institut in Erbil. De afgelopen tijd raakte Mewis volgens Tagesschau steeds meer politiek geëngageerd. Ze was volgens een vriendin afgelopen najaar aanwezig bij protesten tegen corruptie, wanbeleid en de toenemende Iraanse invloed in Irak. Meerdere activisten zijn naar aanleiding van de protesten door onbekenden ontvoerd en vermoord. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?

De Duitse staatsraison
De aanval van Hamas op Israël zorgt in Duitsland voor extra grote innerlijke verwarring, ziet Merlijn Schoonenboom in Berlijn.

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering
Kanselier Scholz ontving China's premier Li Qiang voor kabinetsoverleg, in de hoop de gespannen relatie tussen beide landen te verbeteren.
Reacties
Geen reacties aanwezig