Duitslandweb logo Duitslandweb

Geruzie in de CDU na verkiezingen Thüringen

Kort nieuws - 29 oktober 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Binnen de CDU vliegen na de verkiezingen in Thüringen de verwijten over de slechte uitslag over en weer. De christendemocraten verloren zondag in de Oost-Duitse deelstaat bijna 12 procent en kwamen uit op 21,8 procent.

Oud-fractievoorzitter Friedrich Merz noemt het slechte resultaat van de CDU en de SPD in Thüringen een "grote motie van wantrouwen" tegen de regering in Berlijn. Hij neemt dat vooral Merkel kwalijk, zei hij maandag op tv bij de ZDF. Haar "passiviteit en gebrekkige leiding" hebben jarenlang als "een mistdeken over het land" gelegen. Dat kan wat hem betreft zo niet voortduren.

Minister van Binnelandse Zaken Seehofer (CSU) - zelf jarenlang een fel criticus van Merkel - zei vandaag dat hij Merz' kritiek niet deelt. Ook een andere Merkel-criticus, minister van Gezondheid Spahn, verdedigde het beleid van haar regering.

Voorzitter van de Junge Union Tilman Kuban baarde opzien door voor te stellen om te stemmen over de vraag wie namens de CDU kanselierskandidaat wordt bij de volgende verkiezingen. Normaal is dat de partijvoorzitter, in dit geval Annegret Kramp-Karrenbauer. Zij ligt al langer onder vuur. Kuban haastte zich vandaag uit te leggen dat het voorstel geen motie van wantrouwen tegen Kramp-Karrenbauer was. Zelf bevestigde ze vandaag dat ze Merkel als kanselier wil opvolgen. Lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger