Duitslandweb logo Duitslandweb

De Maizière: Turkse spionage kan ook bewuste provocatie zijn

Kort nieuws - 30 maart 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Dat de Turkse geheime dienst MIT Gülen-aanhangers in Duitsland bespioneert was ook woensdag nog een van de grote onderwerpen in het Duitse nieuws.

Op de lijst met namen van Gülen-aanhangers die de MIT aan de Duitse inlichtingendienst BND heeft overhandigd (Lees ook: Turkse geheime dienst bespioneert Duitse Turken) staat ook het SPD-Bondsdaglid Michelle Müntefering. Zij is voorzitter van de Duits-Turkse parlementariërgroep. Minister van Binnenlandse Zaken De Maizière zei donderdagochtend in het ZDF-Morgenmagazin dat het ook een bewuste provocatie kan zijn geweest om de lijst met namen aan de Duitse dienst te overhandigen. Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Wachten op een Chinastrategie

Wachten op een Chinastrategie

De afhankelijkheid van China is een achilleshiel van de Duitse economie. De bondsregering moet snel met een China-strategie komen, aldus econoom Brzeski.


Lees meer

Baerbock stelt in buitenlandbeleid vrouwen centraal

Baerbock stelt in buitenlandbeleid vrouwen centraal

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Baerbock maakt zich sterk voor een feministische buitenlandse politiek.


Lees meer

Bezoek Scholz aan China zeer omstreden

Bezoek Scholz aan China zeer omstreden

Vrijdag bezoekt Scholz de Chinese president Xi Jinping. Een beladen kennismakingsbezoek.


Lees meer

Duitsland stuurt sportminister naar WK in Qatar

Duitsland stuurt sportminister naar WK in Qatar

Sportminister Faeser reisde naar Qatar en kreeg 'veiligheidsgaranties' voor de WK-fans. Zelf gaat ze nu ook.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger