
Erdogan beschuldigt Merkel van nazi-methoden
Kort nieuws - 20 maart 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Turkse president Erdogan heeft kanselier Merkel zondag beticht van 'nazi-methoden' in een toespraak die door de Turkse televisie werd uitgezonden. Deze methoden zou ze inzetten tegen Turken in Duitsland en tegen Turkse politici die het land bezoeken.
Erdogan insinueerde ook nog iets over gaskamers en concentratiekampen die bij het beleid zouden passen en zei dat Merkel terreurorganisaties niet moet ondersteunen maar uitwijzen. Erdogan wil politici in Duitsland campagne laten voeren voor het referendum dat hem meer macht bezorgt, maar plaatselijke autoriteiten staan de bijeenkomsten veelal niet toe. Het referendum is op 16 april, maar Turken in Duitsland kunnen stemmen tussen 27 maart en 9 april. Lees meer bij Tagesschau
Vrijdag had het hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND, Bruno Kahl, in Der Spiegel gezegd dat hij niet denkt dat de Gülen-beweging achter de mislukte staatsgreep vorig jaar zit. Volgens Kahl waren de zuiveringen binnen het staatsapparaat al begonnen en was dat de aanleiding voor een deel van het leger om een greep naar de macht te doen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering
Kanselier Scholz ontving China's premier Li Qiang voor kabinetsoverleg, in de hoop de gespannen relatie tussen beide landen te verbeteren.
Wachten op een Chinastrategie
De afhankelijkheid van China is een achilleshiel van de Duitse economie. De bondsregering moet snel met een China-strategie komen, aldus econoom Brzeski.

Baerbock stelt in buitenlandbeleid vrouwen centraal
De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Baerbock maakt zich sterk voor een feministische buitenlandse politiek.
Bezoek Scholz aan China zeer omstreden
Vrijdag bezoekt Scholz de Chinese president Xi Jinping. Een beladen kennismakingsbezoek.
Reacties
Geen reacties aanwezig