Duitslandweb
Treinverbinding tussen Groningen en Leer hersteld
Kort nieuws - 5 oktober 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebVanaf vandaag rijdt er weer een trein tussen Groningen en het Duitse Leer. Nadat er in 2015 een vrachtschip tegen de spoorbrug Friesenbrücke was gevaren, was de treinverbinding onderbroken. Elf jaar later gaat de trein weer dagelijks rijden.
Wie met de trein vanuit Groningen naar Duitsland wil, moet wel rekening houden met een overstap in Winschoten. In het weekend vervalt deze overstap, dan rijdt er een directe trein vanuit Leer naar Groningen. Ook de eerste en de laatste trein van de dag rijdt direct.
Uiteindelijk is het de bedoeling dat de verbinding wordt doorgetrokken naar Bremen. Dit zogenoemde Wunderline-project moet het makkelijker maken om te studeren en werken in het buurland, en voor toeristen is het nu aantrekkelijker om eropuit te gaan met de trein. Lees meer bij NDR
Lees meer over 'Nederland-Duitsland':
Wedstrijden tussen Nederland en Duitsland
Donderdag treffen Duitsland en Nederland elkaar in de Johan Cruijff Arena. Een overzicht van eerdere wedstrijden.
'Duitse regiokrant positiever over Nederland dan andersom'
Heidi de Ruiter onderzocht hoe Nederlandse en Duitse regionale dagbladen over het grensgebied schrijven.
In plaats van Bonn stond nu bruisend Berlijn centraal
Met oud-correspondent Hans Verbeek begint onze nieuwe columnserie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen'.
Duitse president Steinmeier op staatsbezoek in Nederland
Het eerste Duitse staatsbezoek in Nederland in 19 jaar moet nauwe banden bevestigen.

Reacties
Geen reacties aanwezig