Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse minister Wadephul spreekt met Rus Lavrov

Kort nieuws - 28 september 2026 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul (CDU) heeft zaterdag onaangekondigd de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov gesproken. Beide ministers waren op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. 

Het is de eerste ontmoeting tussen de buitenlandministers van Duitsland en Rusland sinds de Russische inval in Oekraïne. Wadephul heeft Lavrov opgeroepen de graanexport van Oekraïne door te laten gaan omdat andere landen van het graan afhankelijk zijn om hongersnood te voorkomen. Ook heeft hij Rusland laten weten dat het drone-incident op het vliegveld van Leipzig een rode lijn overschreed en onacceptabel is. 

Wadephul liet Lavrov weten onveranderd aan de kant van Oekraïne te staan en riep Rusland op de oorlog te beëindigen, zei hij tegenover Duitse media. "We staan eensgezind aan de zijde van Oekraïne. We zijn bereid tot onderhandelen, maar Rusland moet deze agressie beëindigen", aldus Wadephul in de nieuwsuitzending van omroep ZDF. 

Lavrov liet zich na afloop laatdunkend uit over de ontmoeting. In Duitsland is gemengd gereageerd. Politici van coalitiepartner SPD en de Groenen loofden de poging van Wadephul om een plek aan de onderhandelingstafel te krijgen. Momenteel onderhandelen alleen de Verenigde Staten met Rusland. Lees meer bij ZDF

Veiligheidsexpert Claudia Major van de denktank German Marshall Fund legde in een interview met ZDF Morgenmagazin uit dat Wadephul heeft duidelijk gemaakt dat deze oorlog niet alleen Europa raak, maar door de graanhandel wereldwijd gevolgen heeft. Ook heeft hij duidelijk gemaakt dat Oekraïne wel tot onderhandelen bereid is, maar Rusland niet. Het is belangrijk dat Europa weer meedoet, zei Major: "Duitsland moet dat altijd met de Europeanen coördineren en het mag niet over de hoofden van de Oekraïners gaan." Bekijk het interview bij ZDF

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Oorlog in Oekraïne':

Woede over feest met Russische ambassadeur

Woede over feest met Russische ambassadeur

De Russische ambassadeur bezocht het parlement in Brandenburg op uitnodiging van de BSW.


Lees meer

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

Duitsland: klein leger, grote wapenindustrie

Duitsland: klein leger, grote wapenindustrie

Ondanks jarenlange militaire terughoudendheid behoort Duitsland tot de grootste wapenexporteurs ter wereld. Een opvallende paradox.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger