Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister Wadephul zegt China-reis af

Kort nieuws - 24 oktober 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul (CDU) heeft zijn voor komende week geplande bezoek aan China afgezegd. Volgens een woordvoerder liet de Chinese kant het op het laatste moment afweten en kreeg Wadephul alleen een afspraak met zijn ambtgenoot Wang Yi bevestigd. 

Eerder had de Chinese regering kritiek op Wadephul geuit omdat die het streven van Taiwan naar onafhankelijkheid niet veroordeelt, terwijl hij wel China herhaaldelijk heeft bekritiseerd omdat dat land zich steeds agressiever opstelt in de regio. Ook probeert Duitsland in de handelsketens onafhankelijker van China te worden. Het zou het eerste bezoek van een minister van de nieuwe Duitse regering aan China zijn geweest. Lees meer bij Der Spiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger