Duitslandweb
Duitsland scherpt regels gebruik winterbanden aan
Kort nieuws - 1 oktober 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe regels voor het gebruik van winterbanden veranderen vanaf vandaag (1 oktober) in Duitsland. Alleen nog banden met een sneeuwvloksymbool erop zijn toegestaan. In Duitsland zijn winterbanden alleen verplicht als er sprake is van winterse omstandigheden.
Bestuurders die in winterse omstandigheden met andere banden rijden, kunnen een boete van 60 euro krijgen. De gevolgen voor automobilisten die met de verkeerde banden een ongeluk veroorzaken, kunnen groot zijn. Hen kan dan grove nalatigheid worden verweten, wat consequenties voor de cascoverzekering kan hebben. All-season banden blijven in Duitsland toegestaan, als er maar een sneeuwvloksymbool op staat. Lees meer bij Tagesschau en op de site van de ANWB
Lees meer over 'Maatschappij':
Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland
In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD
'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.
Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.
Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Reacties
Geen reacties aanwezig