Duitslandweb
Tweespalt over maximumsnelheid
Kort nieuws - 25 januari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen maximumsnelheid op de Duitse snelwegen? Veel Duitsers moeten er niet aan denken.
Maar net zoveel vinden het juist een goed idee in de strijd tegen klimaatverandering en luchtvervuiling. Volgens de ARD-peiling DeutschlandTrend is 51 procent van de ondervraagden voor een maximumsnelheid van 130 kilometer per uur. 47 Procent is er juist tegen. Kiezers van de rechts-populistische AfD en de liberale FDP zijn meestal tegen, kiezers van Groenen en Linke juist meestal voor de maximumsnelheid. De kiezers van de regeringspartijen SPD en CDU/CSU zijn verdeeld over dit onderwerp. Vrouwen zijn veel ruimer vertegenwoordigd bij de voorstanders van een maximumsnelheid, mannen zijn in meerderheid tegen.
De politievakbond is groot voorstander van een maximumsnelheid, vooral uit het oogpunt van veiligheid. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.

Reacties
Geen reacties aanwezig