Duitslandweb logo Duitslandweb

Geen bewijs voor sabotage bij Duitse kazerne

Kort nieuws - 19 augustus 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een Duitse legerkazerne bij Keulen werd afgelopen woensdag enige uren afgesloten omdat werd gevreesd dat een indringer met de watervoorziening zou hebben geknoeid. Maar vrijdagmiddag maakte de Bundeswehr bekend dat tests van het drinkwater geen vervuiling lieten zien. 

De Bundeswehr had eerder gemeld dat bij de kazerne een gat in het hek nabij de watervoorziening was gevonden. Het water zou afwijkende waarden hebben gehad, waarna het gebruik ervan werd stilgelegd en de hele kazerne werd afgesloten.

Ook in Mechernich, waar de Bundeswehr kazernes heeft, riepen de autoriteiten inwoners donderdag op geen water te gebruiken uit vrees voor sabotage van de drinkwatervoorziening. Er was een gat in een hek ontdekt en sporen bij een waterreservoir. Pas zondag kon het water weer zonder vooraf koken worden gebruikt, nadat ook bacteriële tests geen verontreiniging hadden laten zien. 

Duitsland is extra alert op sabotage-acties in verband met de Oekraïne-oorlog. Lees meer bij Deutschlandfunk en bij ZDF Heute

Tags: Bundeswehr, Leger

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger