Duitslandweb logo Duitslandweb

Steeds meer Duitse verpleeghuizen gaan failliet

Kort nieuws - 12 september 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Steeds meer verpleeghuizen in Duitsland vragen faillissement aan. Stijgende kosten en personeelstekort zijn de belangrijkste oorzaken van de financiële nood. 

In 2022 moesten volgens zorgdatabank Pflegemarkt.com 142 van de 11.000 verpleeghuizen sluiten. In de eerste drie maanden van dit jaar waren dat er al 200. Experts verwachten dat dit aantal dit jaar nog zal oplopen. 

Het zijn zowel grote en kleine verpleeghuizen die over de kop gaan. Over het algemeen geldt dat een verpleeghuis meer dan 98 procent van de plekken bezet moet hebben om zichzelf te kunnen bedruipen. Bij minder dan 98 procent dreigen al financiële nood en een faillissement, stelt de Duitse vereniging van ouderen- en gehandicaptenzorg. Vanwege het personeeltekort is die bezetting al snel te laag. Verpleeghuizen hebben bijvoorbeeld wel kamers vrij, maar kunnen deze vanwege het tekort aan verplegend personeel niet opvullen. Op dit moment zijn er 100.000 mensen in de verpleeghuiszorg te weinig, becijferde de Universiteit van Bremen, terwijl de zorgbehoefte juist groeit. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Een kwartiertje om de democratie te redden

Een kwartiertje om de democratie te redden

Beierse scholen moeten per week een kwartiertje lestijd besteden aan een passage uit de grondwet: de 'Verfassungsviertelstunde'.


Lees meer

Duitsers sceptisch over Duitse eenwording

Duitsers sceptisch over Duitse eenwording

Duitsland viert vandaag de Dag van de Duitse Eenheid. Veel mensen zijn pessimistischer geworden over de Duitse eenwording.


Lees meer

Een zeer Duits syndroom

Een zeer Duits syndroom

Columnist Merlijn Schoonenboom verdiept zich in het fenomeen van een verzonnen joodse identiteit.


Lees meer

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op

Honderden gebaksbordjes met kritische teksten hangen inmiddels in heel Hamburg. De kunstenares blijft liever anoniem.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger