
Heffing op verpakking afhaaleten is toch toegestaan
Kort nieuws - 25 mei 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe stad Tübingen mag een verpakkingsbelasting heffen op wegwerpbekers en voedselverpakkingen. Dat heeft de federale administratieve rechtbank in Leipzig besloten.
De exploitant van een McDonald's-vestiging in Tübingen - gesteund door de fastfoodgroep - had een rechtszaak aangespannen tegen de gemeentelijke heffing die op 1 januari 2022 is ingevoerd.
Eerder oordeelde de bestuursrechter in het voordeel van McDonald's. Tübingen zou niet bevoegd zijn om de verpakkingsbelasting in te voeren. Ook achtte de rechter de Tübingen-belasting in strijd met de federale afvalwetgeving. De federale rechters zagen die tegenstrijdigheid niet.
Tubingen wil met de belasting zorgen voor minder afval in de openbare ruimte en meer prikkels om herbruikbare systemen te gebruiken. Vanwege het juridische geschil zijn er nog geen belastingen geïnd. Lees meer bij Tagesschau.
Lees meer over 'Maatschappij':

Een kwartiertje om de democratie te redden
Beierse scholen moeten per week een kwartiertje lestijd besteden aan een passage uit de grondwet: de 'Verfassungsviertelstunde'.

Duitsers sceptisch over Duitse eenwording
Duitsland viert vandaag de Dag van de Duitse Eenheid. Veel mensen zijn pessimistischer geworden over de Duitse eenwording.

Een zeer Duits syndroom
Columnist Merlijn Schoonenboom verdiept zich in het fenomeen van een verzonnen joodse identiteit.

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op
Honderden gebaksbordjes met kritische teksten hangen inmiddels in heel Hamburg. De kunstenares blijft liever anoniem.
Reacties
Geen reacties aanwezig