Duitslandweb
Staking maandag: geen treinverkeer in Duitsland
Kort nieuws - 24 maart 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen massale staking in het openbaar vervoer zorgt ervoor dat aanstaande maandag in Duitsland maar weinig trein- bus- en vliegverkeer zal zijn. De Deutsche Bahn heeft bij voorbaat alle interregionale verbindingen geschrapt. Ook op de meeste luchthavens wordt gestaakt.
De vakbonden Verdi en EVG roepen op het werk zondagnacht vanaf 24 uur neer te leggen. De staking duurt de hele dag. Ook het personeel van waterwegen, snelwegen en streekvervoer doet naar verwachting mee aan de staking. Internationale treinen van Nederland naar Duitsland komen eveneens te vervallen.
Verdi roept het grondpersoneel van vliegvelden op te staken, maar voor de luchthaven Berlijn geldt die oproep volgens Tagesschau niet. Vliegmaatschappij Lufthansa schrapt ook zondag al vluchten.
De vakbonden beginnen aan een nieuwe onderhandelingsronde over de lonen en zetten hun eisen kracht bij met de staking. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig