Duitslandweb
Rivier Oder vergiftigd, tonnen dode vis geruimd
Kort nieuws - 12 augustus 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe rivier de Oder, op de grens van Polen en Duitsland, is vervuild met een zeer giftige stof. Duizenden dode vissen drijven in het water.
Het ministerie van Milieu in de deelstaat Brandenburg maakte donderdagmiddag bekend dat een nog onbekende, zeer giftige stof door de Oder stroomt. Volgens omroep RBB zijn extreem hoge concentraties kwik gemeten. Of dit de oorzaak is van de vissterfte is nog niet vastgesteld.
Hoe de vervuiling is ontstaan is nog niet bekend. De Poolse autoriteiten melden dat inmiddels tien ton dode vis uit het water is gehaald. Ze gaan ervan uit dat de vervuiling door industrie is veroorzaakt en zoeken met drones naar mogelijke bronnen. De autoriteiten in Frankfurt an der Oder roepen op het rivierwater niet te gebruiken en contact ermee te vermijden. Lees meer bij RBB
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig