
Hoogste inflatie in Duitsland in ruim 40 jaar tijd
Kort nieuws - 12 april 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe inflatie in Duitsland is voor het eerst sinds de Duitse eenwording in 1990 tot boven de 7 procent gestegen. Dat heeft het Statistisches Bundesamt dinsdag bekend gemaakt.
De prijzen in Duitsland lagen in maart gemiddeld 7,3 procent hoger dan een jaar geleden. Daarmee is er sprake van de hoogste inflatie sinds 1981, toen de Golfoorlog tussen Irak en Iran voor een sterke stijging van de olieprijzen zorgde.
Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne heeft de stijging van olie- en gasprijzen de inflatie flink omhoog gedreven. Consumenten merken dat met name bij het tanken, verwarmen en het boodschappen doen. Brandstof kostte in maart gemiddeld 47,4 procent meer dan een jaar geleden, aardgas 41,8 procent. Voor voedingsmiddelen betaalde de consument gemiddeld 6,2 procent meer dan vorig jaar. Vanaf 1 juni krijgen automobilisten een korting op brandstof, heeft de regering eerder aangekondigd. Lees meer bij Tagesspiegel.de en Zeit.de
Die #Inflationsrate in Deutschland lag im März 2022 bei +7,3 %. Damit erreichte sie einen neuen Höchststand seit der Deutschen Vereinigung. Im Februar 2022 hatte die Inflationsrate bei +5,1 % gelegen. Mehr dazu: https://t.co/4LZ70xj823 #Preise pic.twitter.com/7wLSluyxT2
— Statistisches Bundesamt (@destatis) April 12, 2022
Lees meer over 'Economie':

De landschappen bloeien toch
Geld, goed beleid en geduld; dat is de sleutel tot succes, stelt columnist Carsten Brzeski hoopvol vast.

Het keerpunt
Hoe de oorlog in Oekraïne ook afloopt, de Duitse 'Zeitenwende' kan niet meer worden teruggedraaid, schrijft Carsten Brzeski.

Groene inflatie
Duitsland maakt zich druk over de hoge inflatie. Econoom en columnist Carsten Brzeski ziet ook voordelen.

Tesla-turbo versus Duitse degelijkheid
Elon Musk stampt in een recordtijd een gigafabriek in Brandenburg uit de grond. Niet tot ieders genoegen.
Reacties
Geen reacties aanwezig