
SPD, Groenen en FDP ondertekenen regeerakkoord
Kort nieuws - 7 december 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe SPD, de Groenen en de FDP hebben het regeerakkoord vanochtend ondertekend. Daarmee is de Ampelkoalition (stoplichtcoalitie, naar de kleuren van de drie partijen) een feit.
Twee en een halve maand na de Bondsdagverkiezingen zetten de partijleiders vanochtend hun handtekening onder het 177 pagina's tellende regeerakkoord. Aankomend kanselier Olaf Scholz (SPD) sprak vanochtend kort over het regeerakkoord tijdens een speciaal ingelaste persconferentie. "De Bondsdagverkiezingen hebben het mogelijk gemaakt dat drie partijen die zich tot vooruitgang verplicht voelen, samen over de vorming van een nieuwe regering hebben onderhandeld. Dat is goed gelukt." De belangrijkste uitdaging voor de nieuwe regering is nu om eerst de coronacrisis te overwinnen, aldus Scholz. "Dat gaat al onze kracht en energie opeisen."
Morgen zal de nieuwe regering officieel worden beëdigd, en Olaf Scholz tot kanselier worden gekozen.In Duitsland kiest de Bondsdag de kanselier op voordracht van de president. President Steinmeier zal Scholz, nu nog demissionair minister van Financiën en vice-kanselier, als leider van de grootste partij voordragen. In feite is dat een formaliteit, omdat de drie regeringspartijen de meerderheid hebben in het parlement. Lees meer bij Tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':

Duitse regering ruziet over verwarmingswet
Weer is er ruzie in de Duitse regering. De FDP blokkeert een wetsvoorstel dat moet zorgen dat verwarmingen op gas en olie worden vervangen.

Slaapwandelend naar een tweede termijn
Veel Duitsers zien Scholz als zwakke leider. Maar hij zou zomaar slaapwandelend over twee jaar kunnen worden herkozen, schrijft econoom Carsten Brzeski.

We zijn allemaal 'SchönmacherInnen'
De ophef over de visagiste van minister Baerbock laat Inge Jooris verzuchten dat we allemaal zo ons best doen om de beste versie van onszelf te tonen.

Duitse coalitie gaat van conflict naar conflict
De Duitse coalitiepartijen SPD, Groenen en FDP liggen steeds weer met elkaar overhoop. De kou lijkt nog niet uit de lucht.
Reacties
Geen reacties aanwezig