
Paus vraagt bisschop Marx in functie te blijven
Kort nieuws - 10 juni 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe aartsbisschop van München en Freising, Reinhard Marx, bood eind mei zijn ontslag aan aan paus Franciscus. 'In de kern gaat het er voor mij om, medeverantwoordelijkheid te nemen voor de catastrofe van het seksuele misbruik door ambtsdragers van de kerk in de afgelopen decennia', schreef hij de paus. Die heeft nu laten weten dat hij wil dat Marx aanblijft.
'Ik ben het met je eens dat we te maken hebben met een catastrofe; de verdrietige geschiedenis van het seksuele misbruik en de wijze waarop de kerk daar tot voor kort mee omging', schrijft de paus terug. 'En precies dat is mijn antwoord, lieve broeder. Ga door, zoals je voorstelt, maar als aartsbisschop van München en Freising.' Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over de onvrede in de Duitse katholieke kerk op Duitslandweb: Bisschop van München biedt ontslag aan
Lees meer over 'Maatschappij':

Een Duits gezicht
Kijken Duitsers echt treuriger? Merlijn Schoonenboom over blikken, kijken en context.

Warum, wieso: wordt de Duitse grens bewaakt?
Het Schengenverdrag maakte een einde aan grenscontroles in de EU. Toch worden voertuigen tussen Oostenrijk en Duitsland goed gecontroleerd. Hoe kan dat?
Freiheitsfonds koopt zwartrijders vrij
Zwartrijders horen niet in de gevangenis, vindt het Freiheitsfonds. Het riep 15 maart uit tot Freedom Day.

Vrouwendag: Duitse loonkloof en rolmodellen
Omdat het Internationale Vrouwendag is, stellen we vijf Duitse vrouwen voor die ons dit jaar zijn opgevallen.
Reacties
Geen reacties aanwezig