
Syriër in Duitsland veroordeeld voor misdaden onder Assad-regime
Kort nieuws - 25 februari 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen Duitse rechter heeft woensdag in Koblenz de Syriër Eyad A. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar voor medeplichtigheid aan misdaden tegen de menselijkheid. Hij pleegde zijn daden in Syrië, in opdracht van het Assad-regime.
A. werkte in een martelgevangenis in de hoofdstad Damascus. Hij was medeverdachte in een rechtszaak tegen een andere Syriër, Anwar R., waarin de rechter nog uitspraak moet doen. Ook R. werkte in de martelgevangenis. Beide mannen waren in dienst van de Syrische geheime dienst. Uiteindelijk vluchtten ze naar Duitsland, waar ze werden gearresteerd toen een aantal van hun slachtoffers, ook naar Duitsland waren gevlucht, hen herkende.
Dat de processen in Duitsland kunnen plaatsvinden, is vanwege het zogenoemde universele rechtsmachtsprincipe. Dat houdt in dat rechtszaken die gaan om oorlogsmisdaden of misdaden tegen de menselijkheid ook behandeld kunnen worden in een ander land dan waar de misdrijven zich hebben afgespeeld. Duitsland hoopt dat andere landen dat principe ook gaan toepassen om zulke processen te starten. Dat de Syriërs niet voor het Internationaal Strafhof in Den Haag voorkomen, is omdat Rusland en China dat tegenhouden. Lees meer bij Spiegel Online en reportage van de NOS
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig