Duitslandweb logo Duitslandweb

Diefstal Grünes Gewölbe: verdachten gearresteerd, buit spoorloos

Kort nieuws - 19 november 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij een opzienbarende inbraak in het museum Grüne Gewölbe in Dresden, de barokke schatkamer van het slot van de oude Saksische vorsten, zijn vorig jaar zeer waardevolle sieraden gestolen. De politie in Berlijn arresteerde in een eveneens opzienbarende actie deze week drie verdachten. Van de gestolen juwelen ontbreekt nog ieder spoor.

Ruim 1600 agenten uit acht verschillende deelstaten deden dinsdag invallen in 18 panden in Berlijn. Zij arresteerden drie verdachten, mannen met de Duitse nationaliteit die tot de beruchte Remmo-clan behoren. Naar twee tweelingbroers, ook lid van de familieclan met Arabische wortels, wordt nog gezocht. Een van de gearresteerde mannen is volgens Duitse media eerder veroordeeld voor betrokkenheid bij de diefstal van een 100 kilo zware gouden munt uit het Berlijnse Bode-Museum. 

Bij de diefstal in het museum Grünes Gewölbe in Dresden op 25 november vorig jaar kwamen de inbrekers via een raam naar binnen, sloegen een vitrine in en verdwenen vervolgens met juwelen van goud, diamanten en briljanten. De waarde van de gestolen goederen is moeilijk in cijfers uit te drukken. Bij de invallen in Berlijn deze week is van de sieraden niets teruggevonden. De politie verwacht ook niet dat ze die na een jaar nog vinden, liet een woordvoerder weten. Lees meer bij tagesschau.de, Berliner Morgenpost en de Berliner Zeitung

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger