
Uitspraak: SPD mag Thilo Sarrazin uit partij zetten
Kort nieuws - 31 juli 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebPoliticus, bankier en publicist Thilo Sarrazin is uit de sociaal-democratische partij SPD gezet. De hoogste geschillencommissie in de partij heeft besloten dat hij terecht is geroyeerd.
De SPD vindt dat Sarrazin de partij schaadt door racistische en islamofobe uitspraken. Dat werd hem al verweten na publicatie van de bestseller 'Deutschland schafft sich ab' in 2010. In 2018 publiceerde Sarrazin het boek 'Feindliche Übernahme'. Een regionale geschillencommissie besloot toen dat stellingen van Sarrazin duidelijk racistisch zijn en hem het partijlidmaatschap moest worden afgenomen. Daartegen was Sarrazin in beroep gegaan. Ook nu heeft hij aangekondigd zijn royement aan te vechten, maar dat kan alleen nog buiten de partij. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig