Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse regering verbiedt homogenezingstherapieën

Kort nieuws - 18 december 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Homo-conversietherapieën, bedoeld om homo's te 'genezen', worden in Duitsland verboden. De regering heeft ingestemd met het wetsvoorstel van minister van Gezondheid Jens Spahn.

Na goedkeuring door het parlement kan de wet komende zomer van kracht worden. Wie dan nog een genezingstherapie aanbiedt, riskeert een gevangenisstraf van maximaal een jaar. Ook het reclame maken voor of bemiddelen van zo'n therapie wordt strafbaar. Minister Spahn noemt de therapie 'veel te gevaarlijk voor lichaam en geest'. De regering wil het signaal afgeven dat homoseksualiteit geen ziekte is. In Nederland zijn conversietherapieën wel toegestaan, al maken ook hier politici zich hard voor een verbod. Lees meer bij Spiegel Online

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger