
Klimaatmaatregelen krijgen groen licht in Bondsdag
Kort nieuws - 15 november 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet pakket aan klimaatbeschermingsmaatregelen dat de Duitse regering in september presenteerde, is vrijdag goedgekeurd door de Bondsdag. Nu moet alleen nog de Bondsraad instemmen met het klimaatplan, liefst nog dit jaar.
De belangrijkste maatregelen zijn: een heffing op de uitstoot van CO2 door verwarming en verkeer. Lage inkomens worden gecompenseerd met extra huursubsidie; fiscale stimulering van woningisolatie; verlaging van de btw op treinkaarten van 19 naar 7 procent; een verhoging van de belasting op vliegtickets en een Klimaschutzgesetz waarin per sector is vastgelegd hoeveel CO2 jaarlijks uitgestoten mag worden. Als die hoeveelheden worden overgeschreden, moet de regering bijsturen.
Omdat benzine en diesel duurder wordt, mogen forenzen meer reiskosten aftrekken van de belasting. Gemeenten mogen meer belasting heffen op grond voor windmolenparken. Zo hoopt de regering het draagvlak voor windmolens te vergroten. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer:

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig