
Nieuwe CSU-voorzitter Söder kondigt koerswijziging aan
Kort nieuws - 21 januari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebMarkus Söder, minister-president van Beieren, is zaterdag gekozen tot nieuwe voorzitter van de CSU. Hij volgt Horst Seehofer op. Söder wil de Beierse christendemocraten inhoudelijk en organisatorisch hervormen, zei hij op het CSU-congres.
Söder kreeg 87,4 procent van de stemmen. Hij wil dat de CSU opinieleider wordt bij debatten in Duitsland, bijvoorbeeld als het gaat om milieu. Dat thema heeft de partij te veel verwaarloosd, aldus de nieuwe voorzitter. Ook pleit hij voor een liberaler gezinsbeleid, wil hij zijn partij moderner maken en aantrekkelijker voor vrouwen en jongeren. De verhouding met zusterpartij CDU wil Söder verbeteren. De nieuwe CDU-voorzitter Annegret Kramp-Karrenbauer was op het CSU-partijcongres aanwezig en benadrukte eveneens het belang van goede samenwerking.
Söders verzoenende toon is opvallend, omdat hij vorig jaar in de aanloop naar de deelstaatverkiezingen in Beieren juist een scherp, conservatief geluid liet horen, vooral bij het asielbeleid. De verontwaardiging was groot toen hij de toestroom van vluchtelingen 'asieltoerisme' noemde. Hij reageerde daarmee op het succes van de rechts-populistische AfD, die het goed deed in de peilingen. Het leidde echter niet tot het gewenste resultaat: de CSU werd wel de grootste, maar verloor haar absolute meerderheid bij de Beierse verkiezingen in oktober. Sindsdien laat Söder zich van een mildere kant zien.
Söder volgt als voorzitter Seehofer op, die het partijvoorzitterschap na 10 jaar heeft neergelegd. Seehofer blijft wel minister van Binnenlandse Zaken in de bondsregering. Op voordracht van Söder is hij benoemd tot erevoorzitter van de partij. Lees meer bij Süddeutsche.de en de Bayerische Rundfunk
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig