Duitslandweb
CSU-congres stemt in wisseling aan de top
Kort nieuws - 18 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet CSU-congres heeft grote veranderingen in de partijtop bekrachtigd: Seehofer maakt als minister-president in Beieren en als lijsttrekker plaats voor zijn rivaal Markus Söder. Seehofer is herverkozen als voorzitter van de partij.
Markus Söder is nu nog minister van Financiën in de belangrijke deelstaat Beieren. Hij volgt Seehofer begin 2018 op als minister-president. Komend jaar zijn in Beieren deelstaatverkiezingen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD
De uitslag in Rijnland-Palts kan ook consequenties hebben voor de bondsregering in Berlijn.
Groenen winnen in Baden-Württemberg
De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.

Reacties
Geen reacties aanwezig