
Seehofer treedt terug als CSU-voorzitter
Kort nieuws - 12 november 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebMinister en CSU-voorzitter Horst Seehofer legt zijn functie als partijvoorzitter neer. Dat heeft hij maandag bevestigd, nadat Duitse media het nieuws zondag al meldden. Hij wil wel minister van Binnenlandse Zaken blijven, zei hij.
Wanneer hij als CSU-voorzitter terugtreedt, wordt later deze week besloten, aldus Seehofer. Zondag meldden Duitse media dat hij plaats wil maken voor een opvolger op een speciaal partijcongres in januari. De CSU heeft veel verloren bij de deelstaatverkiezingen in Beieren, al bleef ze wel de grootste partij. De druk op Seehofer nam daardoor de laatste weken verder toe. Ook de ruzie met kanselier Merkel deze zomer en de affaire met het hoofd van de veiligheidsdienst Maaßen verzwakten Seehofers positie. Lees meer bij Süddeutsche.de
Lees meer over 'Politiek':

Het markante taalgebruik van Robert Habeck
Groenen-minister Habeck valt op in de Duitse politiek vanwege zijn communicatiestijl.
'Zichzelf moeten verstoppen maakt mensen ziek'
Indrukwekkende getuigenissen over vervolging van lhbtiq'ers in en na de oorlog, tijdens de Holocaust-herdenking in de Bondsdag.
'Het ontbreekt Duitsland aan strategie in Oekraïne-oorlog’
Een dag na het nieuws over de tanks werd een groep studenten in Berlijn bijgepraat door de Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP).

De zware wapens
Uitgerekend in Duitse progressieve kringen is er veel steun voor wapens voor Oekraïne. Het verandert de dagelijkse gesprekken zelfs in Kreuzberg, merkt Merlijn Schoonenboom.
Reacties
Geen reacties aanwezig