
Ruzie rond teruggave botten en schedels Herero aan Namibië
Kort nieuws - 27 augustus 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsland wil woensdag 15 schedels en botdelen van de Herero- en Nama-volkeren uit Namibië teruggeven aan dat land. Ruzie over wie daarbij aanwezig mogen zijn, overschaduwt de ceremonie.
De schedels en botdelen zijn begin 20e eeuw door Duitse kolonialisten geroofd. In Duitse musea liggen nog duizenden botten en schedels uit de koloniale tijd. Duitse keizerlijke troepen pleegden tussen 1904 en 1908 een massamoord op de Herero en de Nama, die wordt gezien als de eerste genocide van de 20e eeuw.
Duitsland en Namibië onderhandelen al jaren over een Duitse schuldbekentenis en een eventuele Wiedergutmachung, maar die gesprekken zijn vastgelopen. Wel zijn in 2011 en 2014 menselijke resten aan Namibië overgedragen en dat moet woensdag met een officiële ceremonie in Berlijn opnieuw gebeuren. De Namibische regering verzet zich echter tegen de aanwezigheid van een groep Duitse activisten die zich niet respectvol zou gedragen. Ook aanwezig in Berlijn is een groep nazaten van de Herero- en Nama-volken, die niet aan het officiële verzoeningsproces deelnemen en in de VS een proces tegen Duitsland zijn begonnen en schadevergoeding eisen. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig