Duitslandweb
Hans volgt Kramp-Karrenbauer op als minister-president van Saarland
Kort nieuws - 1 maart 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebTobias Hans (CDU) is tot nieuwe minister-president van de deelstaat Saarland gekozen. Hij volgt daarmee zijn partijgenoot Annegret Kramp-Karrenbauer op, die secretaris-generaal van de CDU is geworden en naar Berlijn vertrekt.
Hans is met zijn 40 jaar de jongste minister-president van Duitsland. Hij was tot nu toe CDU-fractievoorzitter in het deelstaatparlement, maar leidt vanaf vandaag de regering van CDU en SPD in Saarland. Kanselier Merkel droeg Kramp-Karrenbauer vorige week verrassend voor als CDU-secretaris-generaal. Maandag werd Kramp-Karrenbauer door het CDU-partijcongres gekozen. In haar nieuwe functie gaat ze zich onder meer met de partijvernieuwing bezighouden. Lees meer bij Süddeutsche.de
Lees meer over 'Politiek':
Groenen winnen in Baden-Württemberg
De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.

Reacties
Geen reacties aanwezig