Duitslandweb logo Duitslandweb

Turkse gemeenschap overweegt stappen tegen AfD'er Poggenburg

Kort nieuws - 15 februari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Turkse gemeenschap overweegt juridische stappen tegen André Poggenburg, AfD-voorzitter in Saksen-Anhalt.

Poggenburg ging tijdens een optreden op de zogeheten politischen Aschermittwoch in op de kritiek van de Turkse gemeenschap op het in het regeerakkoord geplande Heimatministerie. Op de laatste dag van carnaval geven de leiders van Duitse politieke partijen gewoontegetrouw stevige speeches met venijnige knipogen naar de concurrentie. Maar Poggenburg ging volgens de voorzitter van de Turkse gemeenschap te ver. Zo zei hij: "Deze karwijhandelaren hebben zelf een volkerenmoord op 1,5 miljoen Armeniërs aan hun kont hangen... en die willen ons wat over geschiedenis en Heimat vertellen? Ze zijn gek. Deze kamelendrijvers moeten ophoepelen naar waar ze horen." 

Dinsdag werd bekend dat de immuniteit van AfD-Bondsdaglid Jens Maier is opgeheven zodat het Openbaar Ministerie een onderzoek naar hem kan instellen wegens belediging. In een tweet had Maier Noah Becker, de zoon van tennisser Boris Becker, begin dit jaar een "kleine halfneger" genoemd. Noah Becker had in een interview gezegd dat Berlijn vergeleken bij Londen en Parijs een witte stad is en dat hij er vanwege zijn donkere huidskleur is aangevallen. Lees meer bij Zeit Online en Welt.de 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger