
'Pegida-galgen' niet strafbaar
Kort nieuws - 7 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe verkoop van miniatuur-galgen die zijn geïnspireerd op galgen die in 2015 bij een Pegida-demonstratie werden meegedragen, is niet strafbaar. Dat heeft een rechter in Saksen bepaald.
Bij een Pegida-demonstratie in oktober 2015 had een man een levensgrote galg meegebracht met twee touwen: een gereserveerd voor Angela Merkel, een voor Sigmar Gabriel, destijds SPD-voorzitter. De man werd daarvoor, tot verbazing van velen, destijds niet veroordeeld.
Nu heeft een andere man in Saksen miniatuur-versies van de galgen te koop aangeboden, via zijn vereniging 'Heimattreu'. Ook dat is niet strafbaar, zegt de rechter in Saksen. Het is niet bewezen dat de man mensen serieus oproept Merkel en Gabriel iets aan te doen, vindt de rechtbank, je kunt het ook zien als een symbolische wens voor een 'politieke dood'. De galgen kunnen als kunst worden gezien en mogen daarom ook in productie worden genomen.
De uitspraak wekt verbazing en verontwaardiging. In Duitsland is het aantal aanvallen op en bedreigingen van politici de afgelopen jaren flink toegenomen. De Süddeutsche Zeitung bekritiseert de terughoudendheid van justitie bij het veroordelen van zulke daden. Lees meer bij Süddeutsche.de en faz.net
Lees meer over 'Maatschappij':

Een kwartiertje om de democratie te redden
Beierse scholen moeten per week een kwartiertje lestijd besteden aan een passage uit de grondwet: de 'Verfassungsviertelstunde'.

Duitsers sceptisch over Duitse eenwording
Duitsland viert vandaag de Dag van de Duitse Eenheid. Veel mensen zijn pessimistischer geworden over de Duitse eenwording.

Een zeer Duits syndroom
Columnist Merlijn Schoonenboom verdiept zich in het fenomeen van een verzonnen joodse identiteit.

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op
Honderden gebaksbordjes met kritische teksten hangen inmiddels in heel Hamburg. De kunstenares blijft liever anoniem.
Reacties
Geen reacties aanwezig