
CDU walst over SPD heen in Saarland
Kort nieuws - 26 maart 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe CDU heeft in de deelstaat Saarland overtuigend de deelstaatverkiezingen gewonnen. De partij van de zittende minister-president Annegret Kramp-Karrenbauer haalde volgens de voorlopige uitslag 40,7 procent van de stemmen.
De SPD, met Anke Rehlinger als uitdager voor Kramp-Karrenbauer, haalde met 29,6 procent veel minder stemmen dan verwacht. De partij had gehoopt dat de landelijke populariteit van de nieuwe lijsttrekker Martin Schulz zich in Saarland zou vertalen in verkiezingswinst. Maar dit 'Schulz-effect' bleef uit. De Groenen en de liberale FDP haalden de kiesdrempel van 5 procent niet. De AfD bleef steken op 6,2 procent. Derde partij werd Die Linke, met 12,9 procent. Lees meer bij Spiegel Online
Das vorläufige amtliche #Endergebnis der Landtagswahl im #Saarland #ltwsaar17 pic.twitter.com/99anpPDHCa
— tagesschau (@tagesschau) March 26, 2017
Lees meer over 'Politiek':

10 jaar AfD: steeds verder naar rechts
De AfD is de afgelopen 10 jaar steeds rechts-radicaler, maar ook een stabiel onderdeel van het Duitse partijenlandschap geworden.

Het markante taalgebruik van Robert Habeck
Groenen-minister Habeck valt op in de Duitse politiek vanwege zijn communicatiestijl.
'Zichzelf moeten verstoppen maakt mensen ziek'
Indrukwekkende getuigenissen over vervolging van lhbtiq'ers in en na de oorlog, tijdens de Holocaust-herdenking in de Bondsdag.
'Het ontbreekt Duitsland aan strategie in Oekraïne-oorlog’
Een dag na het nieuws over de tanks werd een groep studenten in Berlijn bijgepraat door de Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP).
Reacties
Geen reacties aanwezig