
Weer meer mensen bij Pegida-demonstratie in Dresden
Kort nieuws - 15 september 2015Voor het eerst in maanden zijn maandagavond naar schatting weer meer dan 5000 Pegida-aanhangers in Dresden de straat opgegaan. Voorman van de anti-islambeweging Lutz Bachmann kondigde aan met een nieuwe partij te komen. Daarmee wil hij een "Europa van vaderlanders" creëren tegen de paternalisering van de EU. Pegida, tegen de 'islamisering van het avondland', demonstreert na een rustiger periode sinds een aantal weken weer elke maandag in Dresden. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.
Reacties
Geen reacties aanwezig