Duitslandweb
Werkgevers proberen hogere lonen te compenseren
Kort nieuws - 12 januari 2015Werkgevers in de handel en horeca proberen de hogere arbeidskosten door de introductie van het minimumloon elders in hun bedrijfsvoering te compenseren. Sinds dit jaar is er in Duitsland een minimumloon van € 8,50 ingevoerd. De vakbond heeft een minimumloon-hotline geopend om van misstanden op de hoogte te zijn, maar daarvan lijkt totnogtoe weinig sprake. De branchevereniging in Mecklenburg-Voorpommeren meldt dat ondernemers de hogere loonkosten proberen te compenseren met bijvoorbeeld bezuinigingen op de secundaire arbeidsvoorwaarden of door prijzen te verhogen. Economen voorspelden een grote afname van arbeidsplaatsen, hoofdzakelijk in Oost-Duitsland. Daar zou bijna een vijfde van de werknemers door de invoering van het minimumloon loonsverhoging moeten krijgen. Op dit moment zijn er nog geen gevolgen voor de arbeidsmarkt, maar dit kan nog veranderen. Lees meer bij Tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.

Reacties
Geen reacties aanwezig