Duitslandweb logo Duitslandweb

Advies: Geef door nazi's afgepakte kunst terug

Kort nieuws - 21 november 2014

Het zou uit kunnen draaien op een grote ruilbeurs voor musea: de teruggave van 'ontaarde kunst' die ooit door de nazi's in beslag is genomen. De invloedrijke oud-rechter Jutta Limbach vindt dat musea die werken terug moeten geven aan de musea die ze destijds moesten inleveren. Particuliere bezitters wil ze dit niet opleggen. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung >>

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Cultuur':

Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?

Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?

Het Oost-Duitse stoplichtfiguurtje is wereldberoemd. Inmiddels heeft het veel concurrentie.


Lees meer

Bijzondere Duitse films voor fijnproevers

Bijzondere Duitse films voor fijnproevers

Zeven bijzondere Duitse films en documentaires geven in Delft en Amsterdam een spannend beeld van het Duitse heden en verleden.


Lees meer

‘Duitse restitutie nazi-roofkunst moet beter’

‘Duitse restitutie nazi-roofkunst moet beter’

Duitsland krijgt al jaren kritiek op zijn restitutiebeleid voor nazi-roofkunst. De regering komt nu met hervormingen.


Lees meer

Nieuwe generatie Nederlandse auteurs klaar voor Duitsland

Nieuwe generatie Nederlandse auteurs klaar voor Duitsland

Nederland & Vlaanderen zijn deze maand gastland op de Leipziger Buchmesse. Een uitgelezen kans voor auteurs zich te presenteren in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger