Duitslandweb logo Duitslandweb

Wadephul bezoekt Strafhof in Den Haag

Kort nieuws - 28 september 2026 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul (CDU) bezoekt vandaag Den Haag. Hij ontmoet zijn Nederlandse collega Tom Berendsen (CDA) en samen spreken ze de voorzitter van het Internationaal Strafhof Tomoko Akane.

Het is Wadephuls officiële kennismakingsbezoek aan Nederland, maar Berendsen kent hij inmiddels goed. Beide ministers spreken elkaar regelmatig op internationale overleggen. In Den Haag praten Wadephul en Berendsen onder meer over de Europese begroting voor de komende jaren, over de steun aan Oekraïne en over de Nederlands-Duitse militaire samenwerking. Het Duits-Nederlandse legerkorps 1GNC in Münster heeft onlangs de leiding op zich genomen van het tactische NAVO-hoofdkwartier voor Estland en Letland.

Wadephul en Berendsen spreken later op de middag met de voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC) Tomoko Akane. Het hof in Den Haag vervolgt verdachten van bijvoorbeeld oorlogsmisdaden. Ruim 120 staten zijn tot het ICC toegetreden. De Verenigde Staten hebben sancties tegen Akane aangekondigd, onder meer vanwege het arrestatiebevel dat het hof tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft uitgevaardigd. De Amerikaanse president Donald Trump riep vorige week de internationale gemeenschap op eensgezind uit het ICC te stappen. Hij noemde het hof onder meer een "schurkenorganisatie". 

Met hun bezoek willen Wadephul en Berendsen hun solidariteit met het hof en met Akame tonen. De Nederlandse premier Rob Jetten had vorige week in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York ook al opgeroepen niet aan het ICC te komen. Lees meer bij Deutschlandfunk, Stern en de NOS 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Nederlands-Duitse samenwerking':

Podcast Achtung: de Nederlands-Duitse relatie

Podcast Achtung: de Nederlands-Duitse relatie

De Nederlands-Duitse betrekkingen staan centraal in de nieuwe aflevering van onze podcast 'Achtung! Duitse updates'.


Lees meer

Premier Jetten maakt kennis met Merz in Berlijn

Premier Jetten maakt kennis met Merz in Berlijn

Jetten en Merz spraken in Berlijn over de oorlog in Iran, energiezekerheid en de steun aan Oekraïne.


Lees meer

Leve de Nederlands-Duitse grenssamenwerking!

Leve de Nederlands-Duitse grenssamenwerking!

Marja Verburg verdiepte zich in de Nederlands-Duitse samenwerking in het grensgebied en werd daar vrolijk van.


Lees meer

Nieuwe generatie Nederlandse auteurs klaar voor Duitsland

Nieuwe generatie Nederlandse auteurs klaar voor Duitsland

Nederland & Vlaanderen zijn deze maand gastland op de Leipziger Buchmesse. Een uitgelezen kans voor auteurs zich te presenteren in Duitsland.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger