Duitslandweb logo Duitslandweb

Protest op Mallorca tegen vele toeristen

Kort nieuws - 16 juni 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De bewoners van het Spaanse eiland Mallorca zijn zondag de straat op gegaan om te demonstreren tegen het massa-toerisme op het eiland. Duitsers zijn de grootste groep toeristen op het eiland.

Volgens de demonstranten is er na de protesten vorige zomer nog niks verbeterd. Vorig jaar bezochten 19 miljoen toeristen de Balearen (waartoe naast Mallorca ook Ibiza behoort), dit jaar worden meer dan 20 miljoen toeristen verwacht.

Het toerisme zorgt voor veel inkomsten, maar veel van de krap 1 miljoen bewoners zijn de overlast en de drukte zat. 

In 2024 bezochten ruim 5 miljoen Duitsers de Balearen. Duitslandweb zocht vorig jaar uit waarom Mallorca zo populair is bij Duitsers: Warum, Wieso: gaan Duitsers massaal naar Mallorca

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.


Lees meer

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger