Duitslandweb logo Duitslandweb

Oud-bondspresident Horst Köhler overleden

Kort nieuws - 3 februari 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Horst Köhler, bondspresident van Duitsland tussen 2004 en 2010, is zaterdag na een kort ziekbed overleden. Hij werd 81 jaar.

Köhler is in mei 2010 onverwacht teruggetreden als president. Hij was een president die zich vrij actief inmengde in de politiek. In Duitsland is de president staatshoofd met een voornamelijk ceremoniële functie. De kanselier is degene die de regering leidt. 

De huidige bondspresident Frank-Walter Steinmeier schreef in een condoleance aan de vrouw van Köhler: "We kunnen alleen maar heel dankbaar zijn dat we Horst Köhler als negende bondspresident van de Bondsrepubliek Duitsland hebben mogen meemaken. Hij heeft dit land veel gegeven." Lees meer bij Tagesschau of lees zijn profiel uit 2005 op Duitslandweb

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger