
Studie: Vreemdelingenhaat in Duitsland toegenomen
Kort nieuws - 14 november 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet aantal Duitsers dat instemt met xenofobe uitspraken is toegenomen. Dat blijkt uit een studie van de Universiteit Leipzig, de Leipziger Autoritarismus Studie, die sinds 2002 om de twee jaar de denkbeelden over democratie, politiek en minderheden onderzoekt.
De onderzoekers constateren dat de instemming met xenofobe uitspraken in West-Duitsland flink is toegenomen, van 12,6 procent in 2022 tot 19,3 procent nu. In Oost-Duitsland is er nog altijd meer goedkeuring voor xenofobe uitspraken dan in het westen, maar het verschil wordt kleiner. 31,5 procent van de Oost-Duitsers is het eens met xenofobe uitspraken. Volgens onderzoeker Elmar Brähler heeft vreemdelingenhaat zich daarmee ontwikkeld tot een landelijk fenomeen.
Uit het onderzoek blijkt verder dat 90,4 procent van de Duitsers achter het idee van democratie staat. Twee jaar geleden was dit nog 94,3 procent. Verder vindt 42,3 procent van de Duitsers dat de democratie goed functioneert, tegenover 57,7 procent twee jaar geleden. Vooral in het oosten zijn Duitsers minder tevreden over het functioneren van de democratie. Voor het eerst is er onderzocht hoe Duitsers tegenover transseksualiteit staan. Uit de studie blijkt dat 37 procent van de Duitsers transseksualiteit afwijst.
Het onderzoek is uitgevoerd tussen eind maart en midden juni van dit jaar. 2500 mensen deden mee aan het onderzoek. Lees meer over het onderzoek op de site van de Universiteit van Leipzig
Lees meer:

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig