Duitslandweb
Vredesprijs Duitse boekhandel voor Anne Applebaum
Kort nieuws - 21 oktober 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Amerikaans-Poolse historica Anne Applebaum heeft zondag de Vredesprijs van de Duitse boekhandel in ontvangst genomen. In haar dankwoord riep ze op om Oekraïne te blijven steunen in de Russische aanvalsoorlog.
Applebaum constateert dat de brede steun voor Oekraïne onder de bevolking die er aan het begin van de oorlog was, langzaam afneemt. Volgens Applebaum betekent een oproep tot pacifisme, een acceptatie van Poetins dictatuur. De grootste les die de Duitsers uit hun geschiedenis moeten trekken is niet dat ze nooit meer oorlog mogen voeren, maar dat het als land een bijzondere verantwoordelijkheid heeft zich voor de vrijheid in te zetten, ook als dat risico’s met zich meebrengt, aldus Applebaum.
De laudatio voor de prijswinnares werd gehouden door lid van de Russische oppositie en Nobelprijswinnares Irina Schwerbakowa. Zij looft Applebaum voor haar vooruitziende blik in haar boeken. De historica had gewaarschuwd voor de Russische veroveringszucht. “Applebaums boeken bieden een nuchtere, niet-sentimentele blik op de Russische geschiedenis en het Poetin-regime.”
De Amerikaans-Poolse Applebaum is auteur van boeken als ‘De Goelag’, 'IJzeren Gordijn’ en ‘De schemering van de democratie'. Vorig jaar won Salman Rushdie de prestigieuze prijs, waaraan een bedrag van 25.000 euro is gekoppeld. Elk jaar wordt de prijs uitgereikt op de laatste dag van de Frankfurter Buchmesse. Lees meer bij Tagesschau en de WDR
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig