
Duitsland schrapt voorzieningen voor Dublin-claimanten
Kort nieuws - 18 oktober 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse Bondsdag en de Bondsraad hebben vrijdag ingestemd met strengere regels voor bepaalde groepen asielzoekers. Asielzoekers die aan een ander EU-land kunnen worden overgedragen omdat ze daar voor het eerst zijn geregistreerd, krijgen straks in Duitsland geen voorzieningen en uitkeringen meer.
De maatregel is onderdeel van een 'veiligheidspakket': een aantal maatregelen waarmee de regering reageert op recente geweldsincidenten waarbij asielzoekers betrokken waren. Onderdeel van het pakket is een verscherping van de wapenwetgeving. Bij evenementen en in het openbaar vervoer kan voortaan een wapenverbodszone worden ingesteld.
Delen van dit pakket kregen geen goedkeuring van de Bondsraad, de vertegenwoordiging van de deelstaten. De Bondsraad stemde tegen extra bevoegdheden voor opsporingsdiensten. De CDU vond dat de maatregelen te weinig voorstelden en stemde daarom tegen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.
Reacties
Geen reacties aanwezig