Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse treinmachinisten staken niet tot en met 7 januari

Kort nieuws - 13 december 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse treinmachinistenvakbond GDL heeft laten weten dat er tot en met 7 januari geen nieuwe stakingen zullen komen. Daarna waarschuwt de GDL-voorzitter juist voor nieuwe, langere stakingen. 

De vakbond wil onder meer kortere diensten voor ploegenarbeiders afdwingen. Het conflict over nieuwe CAO-afspraken loopt al langere tijd. De GDL verklaarde bijna drie weken geleden de onderhandelingen als mislukt. In een interview met de krant Augsburger Allgemeine woensdag zegt de GDL-voorzitter wel bereid te zijn compromissen te sluiten.

De laatste treinstaking begin december duurde 24 uur. De komende weken, waarin ook de kerstvakantie valt, wil de GDL niet opnieuw het werk neerleggen. Vanaf 8 januari moeten reizigers rekening houden met langere stakingen dan voorheen. Van stakingen voor onbepaalde tijd zal volgens GDL geen sprake zijn. Lees meer bij Tagesschau en Augsburger Allgemeine 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger