Duitslandweb
Pistorius volgt defensieminister Lambrecht op
Kort nieuws - 17 januari 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebBoris Pistorius, nu nog minister van Binnenlandse Zaken in de deelstaat Nedersaksen, volgt Christine Lambrecht op als minister van Defensie in de bondsregering. Dat heeft de Duitse regeringswoordvoerder bevestigd. Pistorius zal donderdag zijn ambtseed in de Bondsdag afleggen.
Lambrecht diende maandag haar ontslag in. Ze ligt al maanden onder vuur en is volgens haar critici niet geschikt voor de functie. Een nieuwjaarsgroet met een verkeerde woordkeuze en in een decor van ontploffend vuurwerk leverde zoveel hoon op dat het een politiek probleem werd.
Pistorius (62) is net als Lambrecht van de SPD. Hij heeft geen ervaring op defensie maar geldt binnen de partij als iemand met gezag. Hij is sinds 2013 minister in Nedersaksen, daarvoor was hij actief in de gemeentepolitiek. Hij was onder meer burgemeester van Osnabrück. Binnen de SPD was hij de afgelopen jaren betrokken bij landelijke verkiezingscampagnes en coalitieonderhandelingen.
Kanselier Scholz (SPD) noemde Pistorius vandaag een "uitmuntend politicus". Hij prees diens bestuurservaring, kennis over veiligheidsbeleid en doorzettingsvermogen. Scholz stond onder druk om snel een opvolger te benoemen, omdat defensie zeker op dit moment een uiterst belangrijke post is. De nieuwe minister staat voor de taak om het leger zo snel mogelijk 'op te lappen'. De regering heeft 100 miljard vrijgemaakt voor investeringen in defensie.
Pistorius ontvangt donderdag op zijn eerste dag als minister van Defensie direct zijn Amerikaanse ambtsgenoot Lloyd Austin. Vrijdag maakt hij zijn debuut op het internationale toneel in Ramstein, een Amerikaanse legerbasis in Rijnland-Palts, waar overleg plaatsvindt over wapen- en pantserleveranties aan Oekraïne. De druk op Duitsland is groot om Leopard 2-tanks, van Duitse makelij, aan Oekraïne te leveren. Lees meer bij Tagesschau en Süddeutsche.de
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig