Duitslandweb logo Duitslandweb

Nieuwe details bekend over Reichsbürger met coupplannen

Kort nieuws - 13 december 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Maandag hebben Bondsdagleden in verschillende commissies extra informatie gekregen over de plannen van een groep rechts-extremistische Reichsbürger. De politie zegt 'geheimhoudingsverklaringen' te hebben gevonden van minstens honderd mensen. Ook werden grote hoeveelheden wapens, geld en goud gevonden.

De verdachten van het voorbereiden van een staatsgreep zouden van plan zijn geweest door het hele land 286 milities te vormen. Ze noemden die Heimatschutzkompanien. Die groepen hadden in de plannen volgens een woordvoerder van het federaal openbaar ministerie de taak om mensen te arresteren en te executeren.

De politie heeft bij de invallen 93 wapens in beslag genomen. Ook werd voor 400.000 euro aan contanten en goud- en zilvermunten aangetroffen. Volgens Duitse media zijn er aanwijzingen dat in een kluis in Zwitserland nog voor miljoenen aan goud ligt. Lees meer bij Tagesschau

 

 

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger